Голова Ради суддів України закликав керівництво Верховної Ради України реагувати на протиправні заяви народних депутатів, які дискредитують судову гілку влади

Підставою для відкритого звернення до керівництва Верховної Ради України стали звернення суддів, які надходять до Ради суддів України, у яких судді повідомляють про факти тиску на них і втручання у їхню діяльність.

У листі зазначено, що незалежність судової влади є головною умовою забезпечення верховенства права та основоположною гарантією справедливого судового розгляду, фундаментальною засадою організації державної влади у демократичній державі.

Законодавча гілка влади зобов’язана надати весь необхідний і достатній захист у випадках, коли функціонування судів перебуває під будь-якою загрозою: фізичного нападу, залякування, морального тиску спрямованих на представників судової влади.

Безвідповідальні й протиправні дії та заклики, тим більше, якщо вони походять від представників Верховної Ради України, з особливою силою зазіхають на існуючий правопорядок, можуть поставити під сумнів основні конституційні засади, принципи існування та діяльність державних інституцій, підбурюють до правопорушень, злочинів, зневіри громадян у ефективності функціонування державних механізмів, злочинів проти громадян України, суддів і працівників правоохоронних органів.

Як зазначено у зверненні, Рада суддів України працює над тим, щоб незалежність суддів мала повагу з боку як представників законодавчої чи виконавчої влади, так і з боку приватних осіб.

У зв’язку з чим, Голова Ради суддів України закликав керівництво Верховної ради України, відповідно до норм ст. 27 Закону «Про Регламент Верховної ради України» та ст.51 Закону України «Про статус народного депутата України», вчасно реагувати на протиправні заяви народних депутатів з трибуни парламенту і на найближчому пленарному засіданні Верховної ради України наголосити на неприпустимості та протиправності публічних виступів, спрямованих на дискредитацію судової влади, закликів до розправи над суддями, від кого б такі заяви не надходили.

Про це повідомила прес-служба Ради суддів України.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням:

http://rsu.gov.ua/uploads/news/golovi-vru-zastupnikam-vru-sodo–d05dd21e0a.pdf

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ