Про асоціацію

Громадську організацію «Асоціація суддів господарських судів України» створено 21 вересня 2016 року за ініціативи суддів у відставці Одеського апеляційного господарського суду Бойко Людмили Іванівни, Андрєєвої Емми Іванівни та Лавренюк Олександри Тимофіївни.

Необхідно зазначити, що засновниками  Асоціації суддів господарських судів України є судді у відставці з багаторічним суддівським досвідом, які  своєю плідною та завзятою працею зробили вагомий внесок у розвиток системи господарських судів та здійснення правосуддя.

Одним із заставників Асоціації є Заслужений юрист України Бойко Людмила Іванівна,  плідна та завзята праця якої на посаді судді налічує понад 36 років, з яких на посаді судді Одеського апеляційного господарського суду – 14 років. За сумлінну та бездоганну працю Людмила Іванівна у червні 2003 року нагороджена Почесною грамотою Вищого господарського суду України, у 2004-му році – Почесною грамотою Вищого господарського суду України і Ради суддів господарських судів України з врученням пам’ятного знаку. За високий професіоналізм відзначена Почесною відзнакою Вищої ради юстиції, нагороджена орденом «За заслуги» III ступеню, нагороджена нагрудним знаком Вищого господарського суду України «Почесний працівник господарського суду України» та знаком Вищого господарського суду України «За сумлінну працю». З 2015 року суддя у відставці.

Бойко Л.І.

Вагомий внесок у заснування Асоціації зробила Андреєєва Емма Іванівна, яка  присвятила почесній професії судді понад 33 роки, з яких на посаді судді Одеського апеляційного господарського суду – 12 років. Розпочалась кар’єра Емми Іванівни в Одеському обласному суді друкаркою в 1970 році. В 1980 році обрана народним суддею Суворовського районного народного суду м. Одеси, а згодом Приморського районного народного суду м. Одеси. В 1997 році обрана та зарахована на посаду судді Одеського обласного суду безстроково. З 2001 року працювала суддею Одеського апеляційного господарського суду. За сумлінну працю та відданість справі нагороджена почесними грамотами Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України  з врученням пам’ятного знаку, подякою голови Вищого господарського суду України. З 2013 року суддя у відставці.

Андрєєва Е.І.

Лавренюк Олександра Тимофіївна суддівський стаж якої налічує 35 років, також була одним з ініціаторів створення Асоціації. Свій трудовий шлях на посаді судді Олександра Тимофіївна почала в 1980 році, коли обрана народним суддею Ленінського районного суду м. Одеси. З 1982 року по квітень 2006 року працювала суддею Суворовського районного суду м. Одеси, в період з 1999 по 2003-й роки була заступником голови цього суду. В 2006 році призначена на посаду судді Одеського апеляційного господарського суду. За багаторічну суддівську кар’єру Олександра Тимофіївна  нагороджена подякою Голови Вищого господарського суду України, ювілейною грамотою Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України, Нагрудним знаком Державної судової адміністрації України «Знак пошани». З 2015 року суддя у відставці.

Лавренюк О.Т.
c1 c2 c3 c4 c5 c6 c7

Громадська організація «Асоціація суддів господарських судів України» є добровільним, самостійним громадським формуванням, створеним на основі єдності інтересів членів Асоціації з метою спільної реалізації членами своїх прав, свобод та інтересів та досягнень статутних цілей Асоціації.

Основною метою Асоціації є діяльність, спрямована на впровадження принципу верховенства права та законності у всі сфери суспільного життя України, підвищення якості судочинства в Україні, вдосконалення законодавства України та приведення його у відповідність із міжнародними стандартами, професійний розвиток членів Асоціації, суддів господарських судів України, захист прав та законних інтересів суддів господарських судів України.

Головними завданнями Асоціації є:

 • впровадження принципу верховенства права;
 • забезпечення безпеки членів Асоціації;
 • захист та представництво інтересів членів Асоціації;
 • відкритість: площадка для взаємодії з мас-медіа та громадськими організаціями з метою створення позитивного іміджу судів та суддів господарської юрисдикції;
 • сприяння об’єктивному висвітленню в засобах масової інформації новин щодо діяльності судової гілки влади;
 • виявлення та обговорення актуальних питань в судовій практиці між господарськими судами, обмін досвідом;
 • обговорення та відпрацювання єдиної позиції з актуальних питань організації роботи судів, які виникають при адмініструванні;
 • вдосконалення та подальший розвиток системи господарських судів;
 • комунікація Асоціації з профільними громадськими об’єднаннями;
 • створення умов для саморозвитку та професійної підготовки суддів господарських судів України;
 • інші завдання, які випливають із мети діяльності Асоціації.