Опубліковано Посібник ЄСПЛ «Захист власності»

Опубліковано Посібник «Захист власності», який видано ЄСПЛ для інформування практикуючих юристів про основні постанови та рішення, прийняті судом.

Посібник аналізує та підсумовує прецедентне право зі ст.1 Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від заснування ЄСПЛ до 31 серпня 2018 року.

Переклад посібника «Захист власності» українською мовою здійснили Олександр Дроздов, Вероніка Плотнікова, Олена Дроздова, Олександр Вінський, Юлія Ісаєва.

Структура документу складається з двох частин:

  • Розділ «Загальні питання» охоплює проблеми: застосовність статті 1 Протоколу №1, у якому розглянуті питання поняття «майно»; втручання в право на мирне користування власністю; позитивні зобов’язання Держав-учасниць Конвенції; взаємозв’язок між ст. 1 Протоколу 1 та іншими статтями Конвенції;
  • Розділ «Окремі питання» присвячено, зокрема проблемам оренди та оплати житла, справам про соціальні виплати, банківським справам, оподаткуванню, землевпорядкуванню, конфіскації у кримінальному провадженні, реституції власності, державним компаніям, суворо обмежувальним заходам, та праву Європейського Союзу.

Переглянути та завантажити посібник ЄСПЛ «Захист власності» українською мовою можна за посиланням  https://www.echr.com.ua/publication/zaxist-vlasnosti-posibnik-zi-st-1-protokolu-1/

Джерело: інформаційний ресурс «ECHR: Ukrainian Aspect».

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ