Корпоративні спори: захист корпоративних прав та інтересів у суді» матеріали Всеукраїнського семінару для суддів від 23.04.2021

На минулому тижні Одеським регіональним відділенням НШСУ спільно з АСГСУ проведено всеукраїнський семінар для суддів господарських судів «Корпоративні спори: захист корпоративних прав та інтересів у суді».

Директор Одеського регіонального відділення НШСУ, суддя Одеського апеляційного господарського суду у відставці Володимир Пироговський та суддя-спікер Південно-західного апеляційного господарського суду, заступник голови АСГСУ, член Ради суддів України Галина Діброва відкрили захід. Модератором семінару виступив суддя Господарського суду Тернопільської області Володимир Гевко.

Під час семінару були обговорені актуальні питання, які стосуються сфери корпоративного права. Були окреслені поняття та критерії корпоративного спору. Актуальним також було питання юрисдикційності корпоративних спорів та оскарження реєстраційних дій, пов’язаних з внесенням в ЄДР відомостей про юридичну особу. Приділили увагу й відшкодуванню збитків, завданих господарському товариству його посадовою особою та практиці застосування «похідних позовів». Також обговорили оскарження правочинів, укладених виконавчим органом юридичної особи з третіми особами, строки захисту корпоративних прав, особливості розгляду спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів товариства та питання ефективності способу захисту порушеного права, обраного позивачем у корпоративному спорі.

Матеріали семінару можна переглянути за посиланнями:

«Поняття та критерії корпоративного спору»

https://bit.ly/3npHNfM

Олександра Кологойда – доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права та господарського процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка

«Актуальні питання юрисдикційності корпоративних спорів. Оскарження реєстраційних дій, пов’язаних з внесенням в ЄДР відомостей про юридичну особу»

https://bit.ly/3evwY7B

Ігор Ткач – суддя Великої Палати Верховного Суду, кандидат юридичних наук.

«Відшкодування збитків, завданих господарському товариству його посадовою особою. Практика застосування «похідних позовів»

https://bit.ly/3gFkKMv

Ганна Вронська – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів‚ корпоративних прав та цінних паперів.

«Оскарження правочинів, укладених виконавчим органом юридичної особи з третіми особами»

https://bit.ly/3xqgA0T

Людмила Стратієнко – суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України.

«Спори про визначення недійсними рішення компетентного органу про звільнення керівника»

https://bit.ly/3sRWglF

Світлана Таран – суддя, секретар першої судової палати Південно-західного апеляційного господарського суду.

«Строки захисту корпоративних прав»

https://bit.ly/3xpBKfH

Володимир Цікало – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.

«Особливості розгляду спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів товариства»

https://bit.ly/3sWYbVT

Олександр Крижний – суддя господарського суду Дніпропетровської області, секретар відокремленого підрозділу АСГСУ.

«Питання ефективності способу захисту порушеного права, обраного позивачем у корпоративному спорі»

https://bit.ly/3tWF4wD

Володимир Гевко – суддя Господарського суду Тернопільської області, член АСГСУ.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ