Опубліковано коментарі щодо Бангалорських принципів поведінки судді

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України опубліковано переклад коментарів щодо Бангалорських принципів поведінки судді, що нині розглядаються як документ, яким послуговуються всі системи права й судочинства.

Бангалорські принципи поведінки суддів дедалі більше впроваджуються в різноманітних сферах глобальної судової системи та застосовуються міжнародними організаціями, які займаються питаннями чесності та справедливості судочинства. Ці принципи є вираженням визнаних традицій функціонування правосуддя, присутніх в усіх культурах та судових системах.

Коментарі поглиблюють і зміцнюють сенс принципів, що суттєво сприяє забезпеченню їх міжнародного визнання в якості загальної декларації етичних норм поведінки суддів.

Коментарі містять, зокрема, 6 розділів-показників:

– незалежність,

– об’єктивність,

– чесність і непідкупність,

– дотримання етичних норм,

– рівність,

– компетентність і старанність.

«Бангалорські принципи є документом, який потенційно має величезну цінність не тільки для судових органів всіх країн, але й для широкої громадськості та всіх, хто прагне до забезпечення надійної основи для беззастережної доброчесності судочинства у всьому світі»  – наголосив  Голова Суддівської групи з питань дотримання принципів чесного судочинства Крістофер Г. Вірамантрі.

Неофіційний переклад Коментарів щодо Бангалорських принципів поведінки суддів українською мовою здійснено в межах канадсько-українського Проекту «Підтримка судової реформи в Україні», який фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ.

Про це повідомила прес-служба Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ознайомитися з текстом Бангалорських принципів та коментарів щодо них можливо за відповідними посиланнями.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ