Опубліковано Аналітичний звіт моніторингу судових рішень щодо застосування в Україні положень Конвенції та практики ЄСПЛ

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України опубліковано Аналітичний звіт за результатами моніторингу судових рішень щодо застосування в Україні положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ЄКПЛ) та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), в основу якого покладено результати дослідження практики застосування українськими суддями ЄКПЛ та практики ЄСПЛ, проведеного ГО «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» у грудні 2015 – листопаді 2017 року.

Метою даного дослідження було: визначення впливу тренінгів для суддів з питань застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ на частоту, обґрунтованість та релевантність застосування цього джерела права.

Експертами опрацьовано 3 592 рішення, ухвалених 680 суддями, які пройшли навчання із застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ.

Основні результати дослідження викладено в 6 розділах Аналітичного звіту, а саме:

  • Частота та формати застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ;
  • Обґрунтованість посилань на ЄКПЛ та практику ЄСПЛ;
  • Використання шаблонів та правильність оформлення посилань на ЄКПЛ та практику ЄСПЛ;
  • Судді-тренери та розробники навчальних матеріалів із застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ: особливості використання ЄКПЛ та практики ЄСПЛ;
  • Типові змістовні недоліки та помилки застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ;
  • Типові недоліки оформлення посилань та цитування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ.

Моніторингом встановлено зростання кількості судових рішень із використанням положень ЄКПЛ та практики ЄСПЛ як джерела права.

Водночас, за результатами дослідження експертами надано рекомендації щодо удосконалення законодавства, змісту та методики проведення тренінгів для суддів, інформаційного забезпечення суддів, діяльності Верховного Суду, Національної школи суддів України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо застосування в Україні положень ЄКПЛ та практики ЄСПЛ.

Про це повідомила прес-служба Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Дослідження здійснено у межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Координатора проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Ознайомитися з текстом аналітичного звіту можна за відповідним посиланням.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ