Анонс публікацій з приводу річниці створення Асоціації

Наталія БогацькаШановні друзі, хочу проінформувати, що 28 вересня 2017 року виповниться рівно рік з дня створення Громадської організації „Асоціація суддів господарських судів України”.

З часу проголошення незалежності України судді господарських судів не створювали власних громадських організацій, а тому цей крок, на мій погляд, відповідає вимогам сучасності.

Основною метою створення Асоціації є діяльність, спрямована на впровадження принципу верховенства права та законності у всі сфери суспільного життя України, підвищення якості судочинства в Україні, вдосконалення законодавства України та приведення його у відповідність з міжнародними стандартами, професійний розвиток членів Асоціації.

Серед основних завдань Асоціації є: впровадження принципу верховенства права; забезпечення безпеки членів Асоціації;  захист та представництво інтересів членів Асоціації; забезпечення площадки для взаємодії з мас-медіа  та громадськими організаціями з метою створення позитивного іміджу судів та суддів господарської юрисдикції; сприяння об’єктивному висвітленню в засобах масової інформації новин щодо діяльності судової гілки влади; виявлення та обговорення актуальних питань в судовій практиці між господарськими судами, обмін досвідом з метою відпрацювання єдиної позиції  як з судової практики так із  актуальних питань організації роботи судів, які виникають при адмініструванні.

Впевнена, що створення Асоціації відбулось у свій час, оскільки судді господарських судів сприйняли виклики сьогодення щодо необхідності зайняття більш активної позиції щодо відкритості та висвітлення діяльності суддів та судів в ЗМІ. Тож асоціація стала майданчиком для комунікації та об’єднання суддів, як в їх професійній діяльності, так і поза її межами, інструментом  захисту інтересів членів Асоціації від неправомірних втручань у їх професійну діяльність.

Зрозуміло, що за рік діяльності Асоціації Ми не могли повністю досягти мети, для якої створювалась Асоціація. Проте головне наше надбання за цей час — це об’єднання в одну рушійну силу небайдужих професійних суддів, а також налагодження діалогу між суддями, науковцями, адвокатами, професійною юридичною спільнотою, профільними об’єднаннями суб’єктів господарської діяльності, громадянським суспільством, іншими гілками державної влади та місцевого самоврядування.

Не хочу зосереджувати Вашу увагу на проблемах, які тривалий час існують перед судовою гілкою влади та потребують вирішення, проте можу запевнити, що Асоціація зробила і буде продовжувати робити значний вклад у формування в Україні незалежного і справедливого суду, впровадження принципу верховенства права та відновлення довіри до судової влади.

З цією метою, Асоціація запропонувала кожному відокремленому підрозділу Асоціації до річниці створення Асоціації звернутись до суспільства з окремою темою, яка на думку суддів господарської юрисдикції певної області є актуальною для вирішення та висвітлення саме для цього регіону. Це перший такий проект в Україні, яким Ми вирішили зацікавити не лише юридичну спільноту та суспільство в цілому, але власне і себе для визначення завдань, які стоять перед судовою владою та Асоціацією зокрема.

Ці публікації будуть розміщуватись на веб-сайті Асоціації: http://uajcc.org та на сторінці Асоціації у Facebook, а Ми, в свою чергу, розраховуємо на Вашу небайдужість та активну участь у обговоренні і наданні пропозицій.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ