Інформаційно-практичний семінар для суддів: «Суддя і стрес»

28 вересня 2017 року в Одеському апеляційному господарському суді відбувся інформаційно-практичний семінар для суддів: «Суддя і стрес». 

Захід був спільно організований Асоціацією суддів господарських судів України, Асоціацією слідчих суддів України та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України.

Семінар відкрила  Галина Діброва – заступник голови Одеського апеляційного господарського суду, яка зазначила, що тема, обрана для семінару не є випадковою, тому що в сучасних реаліях судді постійно стикаються зі стресовими ситуаціями та явищами. Через це багато висококваліфікованих суддів складають свої повноваження, хоча хотіли б і могли працювати надалі та приносити користь суспільству.

Олександр Кравець – суддя  Одеського апеляційного адміністративного суду під час урочистого відкриття побажав всім плідної роботи, та висловив надію, що сьогоднішній семінар стане стартом для подальшого створення низки тренінгів для суддів, які зачіпатимуть актуальну на сьогодні проблему стресостійкості судді.

Головним гостем заходу був кандидат психологічних наук Ігор Геллер (Igor Geller). Метою свого виступу він обрав не лише теоретичне викладення фактів, а, здебільшого, розкриття практичної сторони цієї важливої та актуальної проблеми.

Спікер відзначив, що ця зустріч є знаковою для нього, адже психологи, як правило, не торкаються теми стресу суддів. Ігор подякував за організацію заходу та можливість допомогти суддям в подоланні стресових ситуацій.

Проблематика теми «Суддя і стресс»  бере свій початок не сьогодні чи вчора, а ще з періоду появи такої важливої професії, як суддя. Це обумовлене тим фактом, що з самого свого виникнення дана посада була вельми шановною та необхідною для суспільства та його функціонування. Через це від суддів завжди вимагалось не тільки дотримання закону та виконання своїх посадових обов’язків, а також необхідність мати високі моральні якості, активну громадянську позицію та постійне підвищення своєї кваліфікації. Враховуючи нелегкі умови праці, можливо передбачити, що ця посада може призвести до погіршення психологічного стану людини, яке проявляється через стрес. Було визначено, що суддею в змозі стати не кожна людина, а лише та, яка може контролювати свої емоції та почуття не дивлячись на ситуацію, а також вміти абстрагуватись від негативного морального впливу.

Ігор Геллер під час свого виступу приділив багато уваги практичним порадам, якими можуть користуватися українські судді в своїй професійній діяльності. Cьогоднішній захід відбувався «за межею теорії» і набув формату дружньої зустрічі, де кожен учасник мав змогу задати хвилюючі питання, або поділитись власним досвідом.

Дякуємо всім, хто був присутній сьогодні з нами и приймав активну участь в обговоренні такої актуальної для сучасного судді теми! Далі буде…До нових зустрічей!

IMG 7256 IMG 7280 IMG 1559 IMG 7274 IMG 7265 IMG 7279 IMG 7300 IMG 7285 IMG 7303 IMG 7273 IMG 7305 IMG 7292 IMG 7314 IMG 7249 IMG 7323

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ